Рік медсестринства 

За інформацією Міністерства охорони здоров'я трансформувати і розвивати напрямок медсестринства буде Державна установа «Центр розвитку медсестринства МОЗ України», яку створили влітку 2019 року.

Які зміни очікують на медсестер і медбратів:

  • збільшення практичної підготовки на до дипломному етапі освіти. Перший етап змін - значне збільшення обов'язкової практичної підготовки, щоби фахівці після навчання почувалися впевнено і могли виконувати необхідні функції.
  • вища освіта та наукові ступені за спеціальністю «Медсестринство». Лише в Україні і деяких пострадянських країнах медсестри не мають вищої освіти.
  • безперервний професійний розвиток, коли фахівці підвищують свою кваліфікацію не від атестації до атестації і часто лише формально, а навчаються постійно. Цьогоріч таку систему вже ввели для лікарів.
  • посилення ролі медичної сестри і медичного брата через розширення повноважень. У більшості країн світу до обов'язків медсестер і медбратів входить значний обсяг роботи, яку в наших медзакладах виконують виключно лікарі.
  • професійний стандарт. Чіткі правила, за якими працюватимуть медсестри і медбрати, розроблятимуться спільно з Міністерством соціальної політики України.
  • сертифікація. Медсестри і медбрати матимуть можливість отримати сертифікат, розширити свої повноваження і, відповідно, претендувати на підвищення зарплат.

Управління охорони здоров'я Черкаської обласної державної адміністрації затвердило план заходів "Рік медсестринства в Черкаській області 2020" з метою реалізації сучасної моделі медсестринства, підвищення ролі медичних сестер і братів в системі охорони здоров'я, розвитку лідерства в медсестринстві.

https://zdrav.ck.gov.ua/uk/content/rozvytok-medsestrynstva-v-ukrayini-1

Відповідно до наказу УОЗ ЧОДА від 22.01.2020 року №70 в нашому закладі розроблено та затверджено наказом від 03.02.2020 року № 86 план заходів по реалізації обласного Плану заходів на рівні диспансеру по відзначенню Року медсестринства .

2020 рік в Україні визначено роком медсестринства. Це дозволить вивести важливі питання, які стосуються медсестринства на новий рівень. ВООЗ вважає, що кампанія є особливо важливою, враховуючи, що медсестри складають понад 50% медичної праці багатьох країн.

Нова модель медсестринства в Україні як престижна та гідна вартість професії була представлена директором ДУ "Центр розвитку медсестринства МОЗ України" Катериною Балабановою. Вона наголосила на концепції розширення повноважень медичної сестри, введенні професійного стандарту, а також сертифікації медичних працівників.

Медсестринство - особлива ланка медицини. Неможливо уявити лікаря без надійного помічника, який не лише прийде на допомогу хворому фізично, а й поспівчуває людині, вислухає її, заспокоїть.

В КНП " ЧОПТД ЧОР" працює 157 молодших спеціалістів з медичною освітою, з них 127 медичні сестри та 1 медичний брат. В диспансері працює 8 медичних сестер бакалаврів та 1 медична сестра Магістр. Працюють 9 старших медичних сестер.

Головне завдання медичної сестри в диспансері - робота з пацієнтами. Ця робота важка, адже вимагає від молодших спеціалістів з медичною освітою особливої уваги до пацієнтів, терпіння та небайдужість.

Від року медсестринства, який оголошено в Україні, ми очікуємо позитивних змін на краще. Головне для спільноти медсестер та медбратів - гідна оплата праці. На думку керівників медсестринська ланка, лише так можна залучити до роботи молодих, кваліфікованих фахівців і створити такі умови, де б їм хотілося працювати саме в Україні, а не закордоном.

Сподіваємося, що зміни у медичній галузі сприятимуть тому, щоб медичних сестер почули, адже це не другорядна професія.

Важливо відчути, що медсестри - необхідні суспільству і що це престижно, 


Міжнародний (Всесвітній) день медичної сестри, щороку відзначають 12 травня.

В Україні День медсестер почали святкувати у 1997 році. Цікаво, що вперше ідея святкувати День медсестер була запропонована понад 60 років тому і відзначати його почали у 1965 році.

45 років тому Міжнародна Рада медсестер офіційно прийняла рішення відзначати Міжнародний день медсестри 12 травня, в день народження Флоренс Найтінгейл, однією із засновниць служби сестер милосердя під час Кримської війни. Завдяки її самовідданості вдалося врятувати життя багатьом воїнам. Ця чутка жінка змінила ставлення не тільки до праці доглядальниць, завдяки їй народилася нова професія - медична сестра.

Висловлюємо найтепліші слова вдячності представникам найгуманнішої у світі професії - медичним сестрам, тим, хто не жаліючи зусиль і часу приймає на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігає найцінніше, що є у людини - її життя.

Адже здоров'я нації є базовою умовою нормального розвитку країни, її благополуччя.

Прийміть побажання міцного здоров'я і щастя, благополуччя Вам, Вашим рідним і близьким.

Нехай здійснюються всі Ваші задуми, а віра і оптимізм завжди залишаються з Вами!

І нехай клятва Гіппократа ніколи не буде обтяжливим обов'язком, а лише приємною місією!

За вашу роботу, турботу і ласку - 

Велике спасибі і низький уклін.

Нехай ваше життя буде добрим, як казка,

І завжди Господь допомагає вам в нім.

І в День медсестри, як завжди, без сумнівів

Хочемо вас привітати, добра побажати.

І в житті бажаємо приємних миттєвостей,

Завжди посміхатися і горя не знати.

Ессе учасника Всеукраїнського конкурсу Міністерства охорони здоров'я України серед медичних сестер та медичних братів

«Лідери змінюють світ»


Сидоренко Володимир Михайлович, 24.01.1982 року народження. З 2002 р. працює у відділенні легеневої хірургії КНП «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер Черкаської обласної ради» на посаді брата медичного-анестезист по теперішній час.
З 2012 р. має вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Сестринська справа» (операційна).


Хочу представити наш заклад - комунальне некомерційне підприємство «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер Черкаської обласної ради», який знаходиться в мальовничому місці серед соснового ліку та надає медичну допомогу населення Черкаської області впродовж багатьох років з 1975 року. (Фото закладу КНП «ЧОПТД Черкаської обласної ради», файл№1,2 , у форматі jpeg )

Основна 7-ми поверхова будівля вміщує в собі амбулаторно-поліклінічне відділення, лабораторно-діагностичне, відділення дитячого туберкульозу, відділення позалегеневих форм туберкульозу, 4 відділення легеневого туберкульозу та відділення легеневої хірургії, в яких надається медична допомога хворим на туберкульоз.

З кожним роком покращується якість надання медичної допомоги за рахунок підвищення рівня професійних знань персоналу, покращення бази матеріально-технічного забезпечення та умов перебування пацієнтів .

Хочу Вам представити моє робоче місце, яке знаходиться в операційному блоці відділення легеневої хірургії в якому надаються хірургічні, лікувально-діагностичні та невідкладні хірургічні послуги. (Фото учасника Конкурсу файл №3, у форматі jpeg ).

Торакальні операції - це одні із найбільш важких операцій для людського організму.

Наше завдання полягає в тому, щоб створити найбільш сприятливі умови для перебування пацієнтів, оперативного втручання та подальшої їх реабілітації.

Для цього ми покращуємо матеріально-технічне забезпечення, щоб досягти найбільшої автоматизації та автономної роботи операційного блоку.

Наша операційна забезпечена кисневими концентраторами, спостерігаючою апаратурою (моніторами пульсоксиметрами), інфузомат, наркозно-дихальною апаратурою, де використовуємо одноразові контури та вірусо-бактеріальні фільтри, що знижує ризик повторного зараження пацієнтів. (Фото операційного обладнання файл №4 , у форматі jpeg ).

Операційний блок може працювати в автономному режимі за рахунок стаціонарного генератора електроенергії.

Також велике значення має підвищення рівня знань медичного персоналу, освоєння нових методик для діагностування та лікування пацієнтів, а саме: діагностичні торакоскопії, біопсії, методика постановки Ю-портів, що дало великий прорив в довготривалому лікуванні пацієнтів хворих на туберкульоз та покращення їх самопочуття.

Інноваційна методика постановка Ю-портів дала змогу лікувати хворих туберкульоз новітніми лікарськими засобами при постійному доступні до венозного русла пацієнта, чим досягається максимальна ефективність лікування. (Фото постановки Ю-порт файл №5,6,7 у форматі jpeg ).

В зв'язку із покращенням матеріально-технічного забезпечення новітньою апаратурою та медичним обладнанням, ми постійно покращуємо свій професійно-технічний рівень.

Лідерами не народжується, лідерами стають ті люди, які самовіддано прагнуть допомогти іншим людям, які потребують цього та з повною віддачею свого серця працюють на благо свого народу та своєї країни.

Слава нашій медицині! Слава України!


В липні 2020 року відбувся перший етап обласного Конкурсу «Краща медична сестра 2020» серед закладів охорони здоров'я м. Черкаси та області.

Наш заклад на Конкурсі представляв - сестра медична-анестезист відділення легеневої хірургії Сидоренко Володимир Михайлович.

Тема Всеукраїнського Конкурсу Міністерства охорони здоров'я України серед медичних сестер та медичних братів в 2020 р. «Лідери змінюють світ».

Конкурс присвячений підвищенню престижності медсестринської професії в суспільстві та виявленню нових лідерів медсестринства.

Мета Конкурсу - виявити дієві способи, що допоможуть поліпшити умови роботи медичних працівників та якість сестринської допомоги в закладах охорони здоров'я, а також спонукатимуть медичних сестер та медичних братів проявляти лідерські якості на своєму робочому місці.

Завдання Конкурсу:

  • підтримати талановитих медичних сестер та медичних 6paтiв, сприяти їх самореалізації;
  • поширити перспективний досвіт та популяризувати інноваційні підходи до організації роботи фахівців з медсестринства;
  • сприяти підвищенню професійної майстерності молодших спеціалістів, молодших бакалаврів, бакалаврів, магістрів з медичною освітою за спеціальністю «Медсестринство» галузі знань «Охорона здоров'я».

11 серпня 2020 р. Сидоренко Володимир Михайлови зареєстрований для участі в другому етапі Всеукраїнського Конкурсу Міністерства охорони здоров'я України серед медичних сестер та медичних братів «Лідери змінюють світ», який буде проведений в жовтні 2020 року у місті Києві .

Лідерами не народжується, лідерами стають ті люди, які самовіддано прагнуть допомогти іншим людям, які потребують цього та з повною віддачею свого серця працюють на благо свого народу та своєї країни.

Вітаємо

Володимира Михайловича

і чекаємо нових перемог!!!

Робочі моменти

КНП "Черкаський обласний протитуберкульозний диспасер Черкаської обласної ради"
Створено за допомогою Webnode Файли cookie
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати